Array ( )

Zakochaj się w swingu | warsztaty tańca

Ale co to w ogóle jest ten swing?

Genialny w swej prostocie, bez określonych reguł i sztywnej ramy, pełen szaleństwa i ekspresji, najradośniejszy ze wszystkich tańców na świecie – taki jest właśnie Lindy Hop! 😉 Jest on najpopularniejszym tańcem swingowym i przygode ze swingiem polecamy zacząć własnie od niego.

Trochę szczegółów

Obchodzicie Walentynki? Nawet jeśli nie – każdy pretekst jest dobry, żeby spędzić trochę czasu ze swoją drugą połówką. 🙂 Szczególnie, jeśli ten czas można wykorzystać na naukę najradośniejszego tańca w parze – Lindy Hopa – lub popłynąć z partnerem/partnerką w najprzyjemniejszą podróż do krainy Balboa. Spędźcie razem miłe chwile na parkiecie!

🔸 O LINDY HOP I BALBOA 🔸
Co to Lindy Hop? Dziki, nieokiełznany, szalony, rytmiczny, wywołujący uśmiech na twarzy, pełen improwizacji taniec w parze, który zawładnął Ameryką lat 30 i 40, a obecnie jest najbardziej popularnym tańcem swingowym.
➤ zobacz, jak wygląda Lindy Hop: https://youtu.be/quoVLy7PfIo

Balboa wywodzi się z przepełnionych parkietów Kalifornii u schyłku lat 20-tych. Jego charakterystycznym elementem jest połączenie bliskiego trzymania oraz fantazyjnej pracy nóg, stąd niezawodnie sprawdza się w przypadku ograniczonej przestrzeni do tańca. Dobre połączenie i subtelne prowadzenie w tańcu pozwala na zrelaksowane płynięcie po parkiecie i celebrowanie drobnostek wyczuwalnych jedynie w obrębie tańczącej pary.
➤ zobacz, jak wygląda Balboa: https://youtu.be/5tAGRVK9cuQ

🔸 WIĘCEJ INFORMACJI 🔸
Nasza walentynkowa edycja warsztatów to dwie propozycje w dwóch terminach:
➤ niedziela 12.02 (10:00-12:45) – warsztaty Lindy Hop od podstaw
➤ niedziela 19.02 (10:00-12:45) – warsztaty Balboa od podstaw

🔹 Zachęcamy do wzięcia udziału w obu blokach zajęciowych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wybrać tylko jedne zajęcia (jeden taniec).
🔹 Na każdym bloku czeka Was 2,5h tańca (od 10:00-12:45, w tym 15 min przerwy).
🔹 Choć zmiany w parach są ważną częścią swingowej kultury, wyjątkowo w ramach walentynkowej edycji warsztatów będziecie tańczyć wyłącznie ze swoim partnerem/partnerką, w związku z tym – przyjmujemy tylko zapisy w parach.

🔸 ZAPISY 🔸
Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona.
Przyjmujemy zapisy wyłącznie w parach.

person
Gdzie?

` Studio Swing Revolution Trójmiasto, ul. Łąkowa 35/38, Gdańsk (wejście nr 4 od strony dziedzińca, I piętro, drzwi po prawej)

person
Za ile?

250zł/parę (przy zapisie na 1 blok)
475zł/parę (przy zapisie na 2 bloki)