Array ( )

Practice & Black History Of Lindy Hop

Ale co to w ogóle jest ten swing?

Genialny w swej prostocie, bez określonych reguł i sztywnej ramy, pełen szaleństwa i ekspresji, najradośniejszy ze wszystkich tańców na świecie – taki jest właśnie Lindy Hop! 😉 Jest on najpopularniejszym tańcem swingowym i przygode ze swingiem polecamy zacząć własnie od niego.

Trochę szczegółów

W lutym w USA obchodzony jest Black History Month (początkowo jako Negro History Week), mający na celu uhonorowanie i celebrowanie wkładu Afroamerykanów i innych osób o afrykańskich korzeniach do historii i światowej kultury.

Z tej okazji zapraszamy Was 16.02 o 20:30 obok cotygodniowego practice & chill na prezentację i rozmowę o historii jazzu i tańców swingowych i o ich często często nieznanych lub zapomnianych, a wywodzących się przede wszystkim z Czarnej społeczności Amerykanów twórcach. Pokażemy Wam bardzo inspirujące nagrania i opowiemy o tym skąd możecie sami czerpać inspirację do własnych poszukiwań.

Porozmawiamy też o tym jak wiedza o historii i szerszym kontekście kulturowym wpływa na to jak wykonujemy i przeżywamy współcześnie ten taniec i dlaczego w ogóle warto się tym zajmować.

Do zobaczenia u nas w studio 🙂

Wstęp:
uczestnicy zajęć* – darmowy
pozostali: 10zł do słoika
*szczęśliwi posiadacze aktualnych karnetów (w wersji wakacyjnej – uczestnicy chociaż jednego bloku zajęć w miesiącu)

person
Gdzie?

` Studio Swing Revolution Trójmiasto,
ul. Łąkowa 35/38

person
Za ile?

szczęśliwi posiadacze aktualnych karnetów - darmowy
pozostali: 10zł do słoika