Array ( )

Jump, Jive, & Thrive – warsztaty Lindy Hop z Ornellą i Pawłem

Trochę szczegółów

Instruktorzy

Ornella Mickie:
Wizualna artystka, Ornella Mickie, jest również tancerką, performerem i nauczycielką Lindy Hop, Charlestona i Solo Jazzu z Brukseli. Inspiruje się autentycznym jazzem i swingiem afroamerykańskiej społeczności z lat 20. i 40. XX wieku w Harlemie, Nowy Jork. Whitey’s Lindy Hoppers, Harvest Moon Ball, Spirits moves itp. są jej źródłami inspiracji. Mając doświadczenie w gimnastyce, tańcu klasycznym i tangu, rozkwitła w Lindy Hop pod względem rytmicznym i teatralnym. W 2017 roku dołączyła do brukselskiej grupy performansowej Jazz Maniacs. Teraz jest częścią trupy tańca jazzowego w starym stylu „The Old Soulz”. Występuje i uczy w Belgii i za granicą, wygrywając ostatni Herrang Moon Ball. Jako nauczycielka, Ornella chce dzielić się swoją pasją, łącząc technikę, wyzwanie, styl Old school i radość!
https://www.instagram.com/ornella_mickie/

Paweł Struk:
Pochodzi z wschodniej Polski. Mieszkał w Warszawie przez 15 lat, aby ostatecznie przeprowadzić się do Gdańska. Entuzjasta ruchu i człowiek wielu pasji – zakochany w muzyce, koszykówce, olimpijskim podnoszeniu ciężarów i motocyklach typu café racer. Zawodowo jest analitykiem biznesowym i organizatorem wydarzeń. Jeśli nie tańczy, to najprawdopodobniej przeszukuje płyty w lokalnym sklepie z winylami lub restauruje rowery. Został wprowadzony do Lindy Hop w 2008 roku i od tego czasu aktywnie tańczy, rozwija się i dzieli swoją pasją do muzyki jazzowej i autentycznych form tańca swingowego.
https://www.instagram.com/pawel.struk/


Opisy poziomów

Beginner +
Znasz podstawowe przejścia na 6-councie i 8-councie (m.in. promenady, lindy circle, under arm, tuck turn) i łączysz je na parkiecie. Preferujesz tańczenie do wolnego/średniego tempa i dużo powtórek podczas zajęć. Poziom dedykowany lindyhopperom, którzy tańczą 3-9 miesięcy.

Intermediate
Ogarniasz poziom Beginner+, do tego masz duży zasób kroków i przejść, czujesz się swobodnie w swingoucie i charlestonie (hand to hand, tandem), a także wplatasz w taniec podstawowe kroki solo (takie jak Boogie Forward, Boogie Back, Suzzie Q). Dobrze odnajdujesz się w wolnym i średnim tempie.

Advanced
Ogarniasz poziom Intermediate, do tego masz szeroki wachlarz kroków wszelkiej maści – od przeróżnych przejść i połączeń figur, po wariacje rytmiczne. Tańczysz do szybkiego tempa, słyszysz zmiany w muzyce i potrafisz odzwierciedlić je w swoim tańcu.

Air steps (Beginner/Intermediate)
Zbudujemy solidne fundamenty koniecznie do wykonywania figur akrobatycznych. Będą podskoki, podnoszenia i klasyczne airstepy z lat 30/40, które urozmaicą Wasz taniec i wyniosą go na „wyższy” level (inside joke 😉 ). Poziom dedykowany tym, którzy chcieliby zasmakować air stepów oraz tym, którzy chcieliby ugruntować wiedzę i technikę wykonywania akrobacji. Zapisy w parach, na zajęciach nie będzie zmian!

Air steps (Intermediate/Advanced)
Urozmaicimy Wasz arsenal przerzutow i figur akrobatycznych. Będą flipy, Pancake i Around the Back. Poziom specjalnie dla tych, którzy mają już solidne podstawy wykonywania air stepów i chcą więcej. Zapisy w parach, na zajęciach nie będzie zmian!


Cennik

Przy rejestracji do 29.03Przy rejestracji od 30.03
Beginner + (1,5h)105 zł120 zł
Intermediate (2h)140 zł160 zł
Advanced (2h)140 zł160 zł

Air Step
(beg/in & Int/Adv)

140 zł160 zł

zniżka na drugi i każdy kolejny warsztat – 10%


Harmonogram

person
Gdzie?

` Studio Swing Revolution Trójmiasto,
ul. Łąkowa 35/38