logo
logo

Tańce w rytmie swinga | darmowe lekcje

Szczegóły wydarzenia

  • Od: 04-05-2021
  • Do: 07-05-2021
  • Zaczyna się: 19:00
  • Kończy się: 20:30

Adres

  • Studio Swing Revolution Trójmiasto
  • Łąkowa 35/38
  • Gdańsk
  • Poland
(Na zajęcia obowiązują zapisy! 👇)
Muzyka swingowa mieni się wieloma różnymi barwami – nic więc dziwnego, że ta różnorodność przełożyła się na powstanie różnych tańców swingowych. Tak jest, dobrze słyszeliście – nie ma jednego “swinga” i będziecie się mogli o tym przekonać na własnej skórze już w pierwszym tygodniu maja podczas darmowych lekcji dedykowanych poszczególnym tańcom swingowym. A to wszystko po to, żebyście mogli znaleźć swój ulubiony rodzaj swinga. Albo żeby zebrać je wszystkie. 😉
🔸 POZNAJCIE TAŃCE SWINGOWE 🔸
𝐋𝐢𝐧𝐝𝐲 𝐇𝐨𝐩 – dziki, nieokiełznany, szalony, rytmiczny, wywołujący uśmiech na twarzy, pełen improwizacji taniec w parze, który zawładnął Ameryką lat 30 i 40, a obecnie jest najbardziej popularnym tańcem swingowym.
➤ zobacz, jak wygląda Lindy Hop: https://youtu.be/eY9jMALbOnU?t=24
𝐁𝐨𝐨𝐠𝐢𝐞 𝐖𝐨𝐨𝐠𝐢𝐞 – wyrósł z amerykańskiego Rock’n’Rolla / Lindy Hopa z lat 50, ale stopniowo rozwinął swój europejski styl i charakter. Boogie Woogie jest często tańczony do średniego lub szybkiego tempa. Słynie z szybkiej i efektownej pracy nóg, dużej energii, a także ze swobody podczas tańca, która zapewnia przestrzeń do improwizacji i swobodnej stylizacji.
➤ zobacz, jak wygląda Boogie Woogie: https://youtu.be/VUpfxq2q4a8
𝐁𝐚𝐥𝐛𝐨𝐚 – wywodzi się z przepełnionych parkietów Kalifornii u schyłku lat 20-tych. Jego charakterystycznym elementem jest połączenie bliskiego trzymania oraz fantazyjnej pracy nóg, stąd niezawodnie sprawdza się w przypadku ograniczonej przestrzeni do tańca. Mówi się, że Balboa to taniec dla tancerza, a nie dla widza – dobre połączenie i subtelne prowadzenie w tańcu pozwala na zrelaksowane płynięcie po parkiecie i celebrowanie drobnostek wyczuwalnych jedynie w obrębie tańczącej pary.
➤ zobacz, jak wygląda Balboa: https://youtu.be/5tAGRVK9cuQ
𝐀𝐮𝐭𝐡𝐞𝐧𝐭𝐢𝐜 𝐉𝐚𝐳𝐳 – solowy taniec swingowy, narodził się w klubach i na ówczesnych “domówkach” Harlemu, stąd rządzą nim naturalność, rytm i ekspresja charakterystyczne dla kultury afro-amerykańskiej. Podobnie jak inne tańce swingowe, Authentic Jazz odrzucał sztywne konwenanse tańców salonowych, dawał wolność i radość z tańca.
➤ zobacz, jak wygląda Authentic Jazz: https://youtu.be/dculbMNVHLw
W ramach lekcji pokazowych zapraszamy także na zajęcia z aerialsów.
𝐀𝐞𝐫𝐢𝐚𝐥𝐬 – czyli swingowe akrobacje, które możecie zobaczyć w prawie wszystkich tańcach z rodziny swinga. Tancerzom pozwalają na spełnienie marzeń o lataniu, elektryzują publiczność i nadają tańcu widowiskowej formy.
➤ tutaj znajdziecie sporo aerialsów: https://youtu.be/QUHM-2f_v4E?t=20
🔸 HARMONOGRAM 🔸
wtorek, 4 maja, 19:15-20:15 – lekcja Boogie Woogie
czwartek, 6 maja, 17:30-18:30 – lekcja Authentic Jazz
czwartek, 6 maja, 21:00-22:00 – lekcja Balboa
piątek, 7 maja, 17:45-18:45 – lekcja Lindy Hop (brak miejsc)
piątek, 7 maja, 19:15-20:15 – lekcja aerials (zapisy wyłącznie w stałych parach – brak zmian podczas zajęć)
piątek, 7 maja, 20:45-21:45 – lekcja Lindy Hop
🔸 GARŚĆ INFORMACJI 🔸
➤ Miejsce zajęć: Studio Swing Revolution Trójmiasto, ul. Łąkowa 35/38, Gdańsk (wejście nr 4 od strony dziedzińca, I piętro, drzwi po prawej).
➤ Na zajęciach możesz tańczyć tylko ze swoim partnerem/partnerką lub zmieniać się w parach (zgodnie z deklaracją przy rejestracji).
➤ Nie potrzebujesz pary do wzięcia udziału w zajęciach. Przy zapisach dbamy o odpowiednie proporcje w grupie.
❗ Ilość miejsc na zajęciach jest ograniczona, konieczne jest zatem zaklepanie miejsca poprzez formularz zgłoszeniowy.
🔸 ZAPISY 🔸
Zapisy znajdziecie pod linkiem: https://forms.gle/6WsHLshrBjBefQim7
🔸 ZAJĘCIA REGULARNE 🔸
Wszystkich, którzy po wstępnym zapoznaniu się z którymkolwiek rodzajem swinga, chcieliby kontynuować tę znajomość, zapraszamy na zajęcia regularne. Harmonogram zajęć i zapisy znajdziecie w sekcji “ZAJĘCIA”.