logo
logo

Summertime | zajęcia wakacyjne

Szczegóły wydarzenia

  • Od: 02-07-2019
  • Do: 28-08-2019
  • Zaczyna się: 18:00
  • Kończy się: 20:00

Adres

  • Akademia Artystyczna
  • ul. Aleja Grunwaldzka 339, Gdańsk
  • Poland

Wakacje to czas odpoczynku i słodkiego “nicnierobienia”… Nie dla nas!

W lipcu będzie się działo: przed nami kultowy już cykl zajęć “od zera do bohatera”, practisy Balboa, nową grupę Lindy Hop od postaw oraz wyczekiwany przez wielu trójmiejskich tancerzy Blues.

OD ZERA DO BOHATERA
Zajęcia podzielone będą na 2 bloki zajęć:
blok 1 – “od zera” – jeśli liznąłeś podstaw Lindy Hopa (byłeś na warsztatach wprowadzających/ chodziłeś na zajęcia LH1 lub LH2 itp.) i chcesz poznać od podstaw nowe przejścia, elementy i koncepcje – tutaj znajdziesz coś dla siebie,
blok 2 – “do bohatera” – jeśli już tańczysz trochę Lindy Hopa, masz opanowane podstawowe przejścia i chciałbyś urozmaicić swój taniec o kolejne ciekawe elementy, a podłapanie pierwszego bloku zajęć zajmie Ci dosłownie chwilkę, ta grupa jest dla Ciebie. Wymagana znajomość i swoboda w wykonywaniu postawowych przejść (tuck turn, under arm, lindy circle , swingout, tandem, hand to hand, jig walks).
Blok 1 będzie wprowadzeniem do bloku 2, więc zachęcamy do tego, aby wziąć udział w obu blokach zajęć i przejść pełną transformację od zera do bohatera.

BLUES
Nie ma jednego tańca bluesowego – jest ich tyle, ile rodzajów muzyki bluesowej pomnożonych przez liczbę tancerzy. 🙂 Tańczony zarówno do szybkiego, jak i wolnego tempa umożliwia tancerzom bardzo dużą swobodę interpretacji.
Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tańcem bluesowym – zarówno zaawansowanych tancerzy tańców swingowych, jak i tanecznych nowicjuszy.
Podczas zajęć przejdziemy przez podstawy techniki ruchu w tańcu bluesowym. Omówimy chodzenie, ciężar ciała i puls w bluesie. Poznamy różne typy połączenia z partnerem/partnerką, popracujemy nad rozluźnieniem prowadzącym do płynnego ruchu oraz izolacjami. Wykorzystamy nabyte umiejętności do improwizacji, nauki muzykalności oraz dialogu, czyli tego co w tańcu najważniejsze.
W poniższym filmiku możecie zobaczyć w akcji m.in. naszych instruktorów – Agnieszkę Pluwak i Konrada Pruśniewskiego.

Harmonogram, cennik i rejestrację znajdziecie w dziale ZAJĘCIA.

Wszystkie zajęcia będą się odbywać w Akademii Artystycznej (ul. Aleja Grunwaldzka 339, Gdańsk).