logo
logo

Gentle Rhythms

Szczegóły wydarzenia

  • Od: 10-07-2020
  • Do: 12-07-2020
  • Zaczyna się: 20:30
  • Kończy się: 17:00

Adres

  • Studio SRT
  • ul. Łąkowa 35/38

Lipiec jest wprost idealny na relaks nad morzem przy wolnej muzyce. Ciepła, letnia bryza, kojące słońce przemykające nad głowami, slow food i Fascinating Rhythm Elli Fitzgerald nadające niespieszne tempo tańca – to wszystko składa się na unikatową atmosferę The Gentle Rhythms – wydarzenia nastawionego na slow dance

Czym w ogóle jest slow dance? Można powiedzieć, że jest to tańczenie do wolnej muzyki w ramach tańców swingowych, czasem opierające się na slow lindy, ale także wyciągające co najlepsze także z bluesa, west-coast swing, slow fox czy filmów z Fredem i Ginger. Mały wstęp o tym, jak bardzo zróżnicowany jest slow dance znajdziecie na stronie http://konradandagnieszka.com/2018/04/15/by-the-way-what-is-slow-dance/ . Oparte na tych samych figurach ruchy mogą dać odmienne efekty – od całkiem zwykłych swingoutów urozmaiconych wejściem do bliższej pozycji i piwotów, poprzez energiczne wipe-swingouty i duże naciągi do rozciągniętych taktów; od dużego bouncu, po prawie płaskie poruszanie się. Gdy wsłuchać się w muzykę i różne utwory, odnajdziemy więcej niż jeden charakter płynący z melodii i rytmu, co też warto oddać w sposobie naszego poruszania się i wzbogacić tym swoją interpretację muzyki.
Jest jeszcze tyle do odkrycia! 🙂

W czasie weekendu czekają na Was:
∙ 4 godziny intensywnych zajęć na dwóch poziomach zaawansowania z różnych rodzajów slow dance (po 2 godziny w sobotę i 2 godziny w niedzielę per grupa)
∙ Slow food – wspólne, zdrowe posiłki z pogaduchami w studio w Gdańsku
∙ Aktywności nastawione na integrację

Termin: 10-12.07.2020
Miejsce: Gdańsk, Królewska Fabryka Karabinów, ulica Łąkowa

𝐇𝐀𝐑𝐌𝐎𝐍𝐎𝐆𝐑𝐀𝐌
Piątek | Friday
21:00 Taster z Agnieszką i Konradem: “Proste, że proste – czyli jak stworzyć ciekawy taniec bez fizyki kwantowej i teorii promieniowania elektromagnetycznego”
21:40 tańce, chillout i planszówki
wstęp: darmowy dla uczestników warsztatów; pozostali – 10 zł

Sobota | Saturday
11.00-13.00 Grupa Pośrednia
13.00-14.00 Slow food – wspólny lunch tancerzy | Slow food – Dancers’ common brunch
14.00-16.00 Grupa Zaawansowana
16.30 Wspólna kawa nad Motławą | Common coffee at the River
21:00 Taster z Kasią Miotk: “Na początku był rytm. Authentic Jazz w wydaniu slow”
21:40 tańce i chillout
wstęp: darmowy dla uczestników warsztatów; pozostali – 10 zł

Niedziela | Sunday
11.00-13.00 Grupa Pośrednia
13.00-14.00 Slow food – wspólny lunch tancerzy | Slow food – Dancers’ common brunch
14.00 – 16.00 – Grupa Zaawansowana
16.15 Pożegnalna herbata w szkole | Farewell tea at the school bar

𝐏𝐎𝐙𝐈𝐎𝐌𝐘
Pośredni: Poziom dla osób tańczących Lindy Hop od 2 do 24 miesięcy i znających podstawowe figury. Dedykujemy tę grupę zarówno tym, co niedawno zaczęli, jak i tym, co chcą podszlifować swoje umiejętności. Każdy znajdzie coś dla siebie i zapewne większość rzeczy będzie dla Was czymś nowym 🙂

Zaawansowany: Zajęcia dla osób tańczących powyżej dwóch lat i znających szeroki wachlarz figur Lindy Hop oraz elementów stylingowych, stosujących swobodnie różne footworki, różnicujących naciągi i przepływ energii w parze, posiadających dobre wyczucie równowagi i pracy ciałem, znających różne rytmiki, zwolnienia, przyspieszenia oraz interpretujących muzykę.

𝐂𝐄𝐍𝐍𝐈𝐊
190 zł – cena Early Bird (do 24.06 włącznie)
210 zł – cena Slow Bird (od 25.06)

𝐈𝐍𝐒𝐓𝐑𝐔𝐊𝐓𝐎𝐑𝐙𝐘: Agnieszka Pluwak i Konrad Pruśniewski
Agnieszka zaczęła tańczyć w wieku 7 lat. Trenowała m.in. taniec towarzyski, afro, hip-hop oraz modern i Broadway jazz. Duże doświadczenie oraz zarażanie entuzjazmem naturalnie skierowały Agnieszkę w stronę nauczania. Tańca nowoczesnego i towarzyskiego uczyła m.in. w Niemczech i Hiszpanii. Prowadząc zajęcia stale poszukuje nowych metod przekazywania wiedzy, inspiracji oraz rozwoju każdego z uczestników. Jest finalistką prestiżowych konkursów tańca bluesowego, m.in. podczas festiwali Drag the Blues w Hiszpanii (trzecie miejsce w konkursie J&J 2016, drugie w crazy J&J 2015), Bluesila na Litwie (drugie miejsce w konkursie J&J 2015) oraz Fallin’ Blues we Francji (1 miejsce kategorii solo, drugie w J&J 2016).
Konrad od dziecka ćwiczył japońskie sztuki walki, dzięki którym rozwinął umiejętności ruchowe niezwykle cenne w tańcu, np. płynność ruchu, zwinność, świadomość ciała. W 2013 roku porzucił rękawice bokserskie na rzecz lindy hop oraz bluesa. Na swoim koncie ma już m.in. wygrane w konkursach J&J podczas festiwali takich jak Bluesila 2015, Spoonful 2016, Amber Swing 2015, Grenoble Fallin’ Blues 2016, czy też drugie miejsca na Drag the Blues 2016, Dragon Swing 2015, WLHX 2015.
Wspólny taniec otworzył im nowe ścieżki kariery tanecznej. Od kilku lat tańczą razem taniec bluesowy oraz rozwijają własny styl slow lindy/slow dance. Postawili na kreatywność, improwizację i muzykalność. Uczyli się od wybitnych instruktorów w Polsce, Szwecji, Anglii, Francji oraz Hiszpanii. Po rozkręceniu warszawskiej sceny bluesowej, oboje zajęli się szerzeniem bluesa i slow dance w Trójmieście. Warsztaty i zajęcia prowadzili już m.in. w Hiszpanii, na Ukrainie, Białorusi, Litwie oraz w Wlk. Brytanii.

𝐑𝐄𝐉𝐄𝐒𝐓𝐑𝐀𝐂𝐉𝐀