logo
logo

Dołącz do nas

Dołącz do nas

Gdzie można nas znaleźć?

Przede wszystkim – na potańcówkach! To właśnie to, co dzieje się na parkiecie socjalnym jest esencją wszystkich naszych działań. Poza tym – lubimy się dobrze bawić. :) Oczywiście prowadzimy wiele innych aktywności – od practisów (wspólnych treningów), po zajęcia regularne, weekendowe i wyjazdy. Zerknij na grafik poniżej!

Czy muszę mieć partnera?

Odpowiedź brzmi: nie! Zarówno podczas potańcówek, jak i zajęć panuje ogólnie przyjęta zasada rotacji partnerów. Warto rozejrzeć się wśród znajomych za partnerem, jednak dopóki proporcja ilości partnerów do partnerek w grupie na to pozwala – przyjmujemy zapisy bez partnera. W przypadku dysproporcji tworzymy listy oczekujących (liczy się kolejność zgłoszeń!).

Jak się ubrać?

Podczas zajęć i practisów najważniejsza jest Twoja wygoda, dlatego polecamy strój niekrępujący ruchów ciała, może to być ubranie sportowe lub codzienne. Nieco inaczej sprawa przedstawia się na potańcówkach – gdy zapada zmrok, wiele pań decyduje się na sukienki, a panowie wyjmują z szafy szelki czy muszkę. Chociaż ubieranie się w stylu retro nie jest obowiązkowe, to wszelkie przejawy stylizacji są mile widzianym akcentem. Jednak w dalszym ciągu nie zapominamy o wygodzie!

Jakie obuwie wybrać?

Chociaż kwestia doboru obuwia jest dla tancerzy bardzo ważna, na samym początku wystarczą buty, które posiadają nieco śliską podeszwę (zwykłe tenisówki także świetnie spełnią swoją rolę). Ponownie – liczy się wygoda. Jeśli chcesz tańczyć na obcasach, wybierz buty z zakrytymi palcami i stabilnym obcasem nie wyższym niż 5cm.

There are two kinds of music. Good music, and the other kind. — Duke Ellington

Za czasów powstawania tańców swingowych to właśnie muzyka inspirowała każdy ruch tancerzy. Chcemy czerpać z tego samego źródła i do tego samego zachęcamy także Ciebie. Obok znajdziesz playlistę ze znanymi i lubianymi swingującymi utworami, a na naszym Spotify czeka o wiele więcej godzin muzyki. Tej dobrej oczywiście!