logo
logo

Charleston on Tape

14 grudnia Gdańsk zmienił się w plan filmowy, a w rolę aktorów (tancerzy) wcielili się wszyscy uczestnicy warsztatów tanecznych!

W dniach 13-14 grudnia 2014r. odbyły się warsztaty Charleston on Tape, których zwieńczeniem było nagrywanie filmików w stuletnim budynku Dyrekcji Dworca PKP. Wydarzenie stanowiło nie lada gratkę zarówno dla miłośników archiwalnych nagrań, jak i muzyki i tańców pierwszej połowy XXw.

Podczas weekendu mieliśmy okazję zaznajomić się z najsłynniejszymi nagraniami swingowymi oraz zainspirować się niesamowitymi tancerzami ubiegłego wieku. Rewelacyjny duet w osobach Dawida Dominiaka i Rafała Lewandowskiego wprowadził nas w świat Charlestona oraz początków Lindy Hop. Panowie byli… obłędni. 🙂

Nagraliśmy dwa klipy: układ solo panów oraz choreografię pań – a to wszystko w klimacie lat 20-30. Grupę pań poprowadziła Marta Miklikowska, natomiast układ dla panów przygotował Paweł Struk. Dodatkowo w niedzielę pod czujnym okiem Pawła Struka odbyły się zajęcia Lindy Hop na dwóch poziomach zaawansowania.

Weekend był także okazją do poszerzenia swojej wiedzy w zakresie mody lat 20′, co odzwierciedlają nasze stylizacje na filmikach.

Dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę! 🙂