logo
logo

Swing? Swing… Swing!

Relacja Marty Gęzy:

Na pytanie „Swing?” każdy z zapalonych Lindy Hop’erów odpowiedziałby właśnie w taki sposób. Z entuzjazmem  w głosie i zapałem do tańca! 29 października 2013 roku świętowaliśmy już czwarte warsztaty Lindy Hop w Trójmieście. Wydarzenie otworzyła niezwykła impreza w Cafe Pub Bruderschaft na ulicy Długiej, w którym regularnie, co dwa tygodnie, odbywają się nasze potańcówki.

Co tu dużo gadać… Impreza wypadła świetnie! Starzy wyjadacze mieli okazję pochwalić się tym, czego nauczyli się od ostatnich warsztatów i tym samym zachęcić nowych zainteresowanych, by podjęli z nami wyzwanie i włączyli się do Swingowej Rewolucji w Trójmieście.

Naszymi instruktorami tym razem byli Weronika Kowalska i Michał Kwiatkowski ze szkoły tańca „ShimSham – warszawski swing”. Na piątkowej imprezie wprowadzili oni podstawowe kroki Lindy, by wszyscy uczestnicy warsztatów mieli okazję wspólnie pobawić się Lindy Hop’em.

Nie mogło zabraknąć oczywiście Shim Shama, jak to na dobrej swingowej potańcówce bywa. Już po pierwszych nutkach „T’aint What You Do” wszyscy wtajemniczeni ustawili się w rządkach, by wspólnie odtańczyć tradycyjny układ solo, który zna niemal każdy tancerz swingowy na świecie.

Następnego dnia, mimo wyczerpującej piątkowej imprezy, wszyscy stawili się na pierwszy dzień warsztatów, które odbywały się na sali gimnastycznej II Zespołu Szkół Społecznych STO w Gdańsku. O dziesiątej rano swoją przygodę z Lindy Hop’em rozpoczęła grupa Beginners. Pod bacznym okiem Weroniki i Michała poznali czym jest Bounce’ing oraz podstawowe kroki Lindy, czyli „RockStep”, „He Goes” i „She Goes”, dzięki którym mogli już spokojnie podbijać parkiet na głównej imprezie warsztatów.

Improvers ruszyli do roboty dopiero po czternastej,  by wycisnąć z instruktorów jak najwięcej i poznać wachlarz nowych kroków i figur, które będą mogli doskonalić na practisach i potańcówkach do kolejnej edycji warsztatów.

Po wyczerpującym dniu uczestników czekało najważniejsze wydarzenie tamtego wieczoru, główna impreza warsztatów. Tu już każdy mógł spokojnie wypróbować swoje umiejętności zdobyte na warsztatach. Na parkiecie ekskluzywnego hotelu „Villa Eva” spotkali się razem Beginnersi i Improversi, by podzielić się wrażeniami minionego dnia. Na zakończenie imprezy mieliśmy okazję obejrzeć naszych instruktorów w akcji – przygotowali dla nas mały pokaz swoich umiejętności.

Najwytrwalsi, którzy zostali do samego końca potańcówki, stworzyli spontaniczny Circle Jam i improwizowali, wymyślając pomysłowe kroki solo. Grupowe zdjęcie uwieńczyło ten wieczór, idealnie opisując nasz warsztatowy nastrój:

Niedziela była już dla wszystkich niemałym wyzwaniem, po tak intensywnej zabawie poprzedniego dnia. Ale nikt nie dał za wygraną i z uśmiechem na twarzach kontynuowaliśmy naukę. Niestety, nieubłaganie, warsztaty dobiegły końca i musieliśmy się pożegnać z instruktorami i nowopoznanymi znajomymi.

Chcieliśmy serdecznie podziękować Weronice i Michałowi za poświęcony nam czas i całą swingową wiedzę, którą nam przekazali. Dziękujemy  Cafe Pub Brudershaf oraz hotelowi „Villa Eva” za udostępnienie miejsca i pomoc w organizacji, a także Anicie Markus za wspaniałą fotorelację z imprez i warsztatów – dzięki zdjęciom zawsze będziemy mogli przypomnieć sobie jeszcze raz, jak świetnie się razem bawiliśmy. Największe podziękowania ślemy do naszych organizatorek: Kasi Bąk i Bognie Jabłońskiej, które swoją charyzmą i zmysłem organizacyjnym dopięły wszystko na ostatni guzik i przygotowały dla nas czwartą edycję warsztatów.

Mamy nadzieję, że zaraziliśmy Was naszą pasją do swinga i że, tak jak my, nie możecie się doczekać kolejnej edycji warsztatów Lindy Hop w Trójmieście! Obserwujcie nas na facebooku, już niedługo pojawią się informacje o kolejnych warsztatach.