LADIES vs GENTLEMEN BATTLE 2018

16-18 lutego, Gdańsk

 

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto tak naprawdę rządzi na parkiecie? Czy są to panowie, którzy prowadzą w tańcu niezliczoną ilość elementów z właściwą sobie elegancją i precyzją? A może jednak panie, które z wrodzonym wdziękiem potrafią interpretować muzykę i zamieniają nawet pozornie najnudniejszy taniec we wspaniałe widowisko?

Przekonamy się już niebawem: przed nami IV edycja walentynkowej wojny płci!

W czasie wydarzenia czekają nas warsztaty Solo Jazz, podczas których dwa obozy: dam i gentlemanów nauczą się bitewnej choreografii. W tym roku przygotowania do bitwy rozpoczniemy już w piątek, a każda drużyna zostanie podzielona na 2 poziomy zaawansowania.
Kulminacyjnym momentem będzie sobotnia potańcówka – to właśnie wtedy dojdzie do tanecznego starcia.
W niedzielę natomiast zakopiemy topór wojenny i zagłębimy się w tajniki prowadzenia/ podążania – również na dwóch poziomach zaawansowania i… również solo. Dzięki temu będziecie mogli lepiej skupić się na swojej roli, a podczas kolejnej potańcówki zaskoczycie swojego partnera ciekawą wariacją.

Jak było do tej pory?

 

INSTRUKTORZY

Drżyjcie, panowie! Drużynę Ladies poprowadzi nieustraszona

YANA SANAMYANTZ!

Yana jest aktywną tancerką, nauczycielką i DJ-ką swingową, której nieokiełznana artystyczna dusza daje o sobie znać podczas licznych występów. Przyszła na świat w rodzinie muzyków jazzowych, więc jazz był z nią już od kołyski; taniec przyszedł później, zaledwie cztery lata temu. Już od pierwszych zajęć zakochała się w scenie swingowej i zaczęła poświęcać cały swój czas na niekończące się warsztaty, potańcówki i festiwale. Bardzo interesuje się fundamentami tańca: jest kujonem w zakresie historii muzyki i tańców swingowych. W Lindy Hopie docenia zabawę, prostotę i szacunek do partnera oraz muzyki.

Dziewczyny! Jeśli myślicie, że zwycięstwo macie w kieszeni, musimy Was zmartwić – dowodzenie w grupie Gentlemen obejmuje

PAWEŁ STRUK.

Paweł Struk karierę taneczną rozpoczął w 2011 roku i od tego czasu nieprzerwanie czerpie radość z tańca, którą dzieli się ze światem. Słynie z muzykalności, naturalności i niekończącej się zabawy rytmem. Inspiracji szuka bezpośrednio w muzyce jazzowej przez co jego styl zyskuje na niepowtarzalności i wiernie oddaje klimat Złotej Ery Swingu. Jest współzałożycielem nieistniejącej już, jedynej w Polsce swingowej grupy tanecznej „The SwingAlliance” oraz szkoły tańca Warsaw Rhythm Busters. Pomimo wielu sukcesów na międzynarodowych konkursach, wciąż jest głodnym wiedzy uczniem przemierzającym świat, by czerpać wiedzę u najlepszych. Chce zarazić każdego swoją pasją, uśmiechem oraz nauczyć, jak można czuć się komfortowo na socjalnym parkiecie, interpretując muzykę o zróżnicowanym tempie w sposób ciekawy, wygodny i inspirujący współpartnera.

 

Zapowiada się ostra bitwa!

grupy

Grupy podczas warsztatów podzielone będą ze względu na płeć: Ladies i Gentlemen. Dodatkowo w tym roku wprowadzamy podział na poziomy zaawansowania:

Jitterbugs – jeśli tańczysz nie dłużej niż rok, znasz podstawy Lindy Hopa, pojedyncze ruchy solo (lub nawet całego Shim Shama!) i chcesz więcej – zapisz się do tej grupy. Sugerowany poziom dla grup LH1A, LH1B, LH1C, LH2.

Hepcats – grupa dla nieco bardziej zaawansowanych zawodników; jeśli masz na swoim koncie wiele przetańczonych nocy, potrafisz zatańczyć Shim Shama z zamkniętymi oczami, dysponujesz szerokim wachlarzem ruchów solo oraz niestraszne Ci szybsze tempo nauki – ta grupa jest dla Ciebie! Sugerowany poziom dla grup LH3 oraz starszych stażem tancerzy.

Podsumowując: podczas zapisów wybierasz grupę oraz poziom, np. Ladies – Hepcats.

harmonogram zajęć

Wszystkie zajęcia odbędą się w Dance Atelier (Aleja Grunwaldzka 301, Gdańsk).

Niedzielna dyskusja o Lindy Hopie odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności na III piętrze.

Przygotowanie do bitwy – nauka choreografii solo na bitwę. Panie i panowie osobno będą przygotowywać się do starcia, w konspiracji przed przeciwnikiem. Nauka podzielona będzie na poziomy zaawansowania, ale dodatkowo cała grupa spotka się w sobotę, aby przećwiczyć pełną choreografię i nauczyć się części wspólnych.

Followers’/Leaders’ track – zajęcia solo, podczas których poznasz wariacje i tricki do wykorzystania w tańcu w parze. Zajęcia podzielone będą na poziomy zaawansowania.

Practice – po zajęciach solo będzie czas na przetańczenie poznanych wariacji w parze – a to wszystko pod okiem naszych instruktorów. Podczas practice’a ćwiczycie sami we własnym zakresie, nikt nie zarządza odgórnych zmian.

Lecture with Yana – jako istny maniak w zakresie historii muzyki i tańców swingowych, Yana podzieli się z nami swoją wiedzą odnośnie korzeni Lindy Hopa. Liczymy też na wywiązanie się małej dyskusji. ;) Cały wykład i rozmowa będą prowadzone w języku angielskim. Wstęp: posiadacze Full Passów. Miejsce: Europejskie Centrum Solidarności, piętro III.

imprezy

LADIES VS GENTLEMEN BATTLE PARTY

Czyli konfrontacja pomiędzy grupami Ladies a Gentlemen. Wreszcie okaże się, kto rządzi na parkiecie!

Sobota 17.02, Gedanus Dzielnicowy Dom Kultury (ul. św. Barbary 3, Gdańsk)

21:00 – start potańcówki
21:00 – 22:00 taster
22:30 – Ladies vs Gentlemen Battle!

Wstęp: uczestnicy warsztatów – wolny, pozostali – 10 zł.

Rodzaje karnetów

Cennik

Rejestracja

 

Zapoznaj się z regulaminem zajęć :)