DOŁĄCZ DO NAS!

szukaj4Gdzie można nas znaleźć?

Przede wszystkim – na potańcówkach! To właśnie to, co dzieje się na parkiecie socjalnym jest esencją wszystkich naszych działań. Poza tym – lubimy się dobrze bawić. :)

Oczywiście prowadzimy wiele innych aktywności – od practisów (wspólnych treningów), po zajęcia regularne, weekendowe i wyjazdy. Zerknij na grafik poniżej!

partner2Czy muszę mieć partnera?

Odpowiedź brzmi: nie! Zarówno podczas potańcówek, jak i zajęć panuje ogólnie przyjęta zasada rotacji partnerów.

Warto rozejrzeć się wśród znajomych za partnerem, jednak dopóki proporcja ilości partnerów do partnerek w grupie na to pozwala – przyjmujemy zapisy bez partnera. W przypadku dysproporcji tworzymy listy oczekujących (liczy się kolejność zgłoszeń!).

stroj2Jak się ubrać?

Podczas zajęć i practisów najważniejsza jest Twoja wygoda, dlatego polecamy strój niekrępujący ruchów ciała, może to być ubranie sportowe lub codzienne.

Nieco inaczej sprawa przedstawia się na potańcówkach – gdy zapada zmrok, wiele pań decyduje się na sukienki, a panowie wyjmują z szafy szelki czy muszkę. Chociaż ubieranie się w stylu retro nie jest obowiązkowe, to wszelkie przejawy stylizacji są mile widzianym akcentem. Jednak w dalszym ciągu nie zapominamy o wygodzie!

buty2Jakie obuwie wybrać?

Chociaż kwestia doboru obuwia jest dla tancerzy bardzo ważna, na samym początku wystarczą buty, które posiadają nieco śliską podeszwę (zwykłe tenisówki także świetnie spełnią swoją rolę). Ponownie – liczy się wygoda.

Jeśli chcesz tańczyć na obcasach, wybierz buty z zakrytymi palcami i stabilnym obcasem nie wyższym niż 5cm.

ZAJĘCIA

Skrót LH oznacza zajęcia Lindy Hop, a cyfry – kolejne poziomy zaawansowania.

LH1A i LH1B – Chcę nauczyć się tańczyć Lindy Hop / powtórzyć podstawy / byłem/am na warsztatach wprowadzających od zera i chciałbym/chciałabym kontynuować. (Obie grupy: LH1A i LH1B będą szły tym samym tokiem nauczania, podajemy 2 terminy i 2 lokalizacje, żebyś mógł wybrać, co Ci bardziej odpowiada. Jeśli chcesz zapisać się do grupy LH1B, wypełnij poniższy formularz. Zapisy do grupy LH1A są już zamknięte).

LH2 – Zajarałem się Lindy Hopem i chcę więcej! Zacząłem/am tańczyć w 2018 r. na zajęciach regularnych / brałem udział w warsztach wprowadzających oraz w Summertimie, znam tripple stepy, groove walki, kicki, 6 county i 8 county. Znam Shim Shama. Chcę poznać nowe lindyhoppowe przejścia, triki i rytmiki. (Grupa wystartuje od października)

LH3 – Nic, co lindyhoppowe nie jest mi obce: swobodnie i płynnie tańczę na potańcówkach, na hasło „swingout” nie dostaję ataku paniki (wręcz przeciwnie, cieszę się jak małża na przypływ, gdy go tańczę), słucham muzyki podczas tańca, wiem, co to fraza i potrafię ją podkreślić tańcem, wplatam kroki solo do tańca w parze. Shim Shama mógłbym zatańczyć z zamkniętymi oczami. Do grupy obowiązuje przesłuchanie*.

LH4 – Mój taneczny cel: chcę zostać lindyhoppowym wymiataczem. Niestraszne mi treningi i jestem zmotywowany do samodzielnego ćwiczenia. Na zajęciach łapię wszystko w lot (jeśli nie – ćwiczę po zajęciach dany materiał). Regularnie tańczę na potańcówkach, jeżdżę po polskich i zagranicznych festiwalach.  Do grupy obowiązuje przesłuchanie*.

SOLO JAZZ – Kręcą mnie swingowe rytmy i chcę do nich tańczyć bez konieczności posiadania partnera. ;) Moim celem jest poznanie najsłynniejszych ruchów Authentic Jazzu, ciekawych sekwencji ruchowych, bawienie się rytmem i muzykalnością. Chcę poszerzyć mój wachlarz kroków, aby móc zaskoczyć nimi partnera w tańcu w parze.

BLOKI TEMATYCZNE – Zajęcia poświęcone konkretnym tematom, które wskazaliście nam w ankiecie jako interesujące. Jeden blok będzie trwał określoną ilość zajęć (np. 3, 4 lub 6), a zapisy będą otwierane 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Pierwszy blok tematyczny wystartuje w październiku – szczegóły podamy niebawem.

*Przesłuchanie – spotkanie, podczas którego instruktorzy sprawdzą umiejętności taneczne uczestników i przypiszą ich do odpowiednich grup. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego, wszyscy zainteresowani dołączeniem do grup LH3 i LH4 otrzymają informację odnośnie miejsca i terminu przesłuchania.

Zajęcia rozpoczną się, gdy w poszczególnych grupach uzbiera się wymagana ilość uczestników (najwcześniej: we wrześniu, najpóźniej: w październiku).

Zapisując się na nasze zajęcia, zgadzasz się na nasz regulamin zajęć:

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM ZAJĘĆ

CENNIK

Karnet miesięczny na jeden kurs (4 zajęcia*): 120 zł

Drugi kurs: 25% taniej

Bloki tematyczne: cena będzie podawana każdorazowo przy ogłaszaniu nowego bloku

*W zależności od ilości zajęć w danym miesiącu cena będzie proporcjonalnie zwiększana lub zmniejszana (przy 3 zajęciach: 90 zł, przy 5 zajęciach: 150 zł). Informację o ilości zajęć w danym miesiącu będziemy przekazywać z wyprzedzeniem (przed pierwszymi zajęciami w miesiącu).

Płatności za zajęcia należy dokonać z góry. Nie ma możliwości odrabiania zajęć.

Nie honorujemy kart typu Multisport, OK System itp.

LOKALIZACJE

Akademia Artystyczna, Grunwaldzka 339, Gdańsk

Gedanus Dzielnicowy Dom Kultury, św. Barbary 3, Gdańsk

Paszcza Lwa, ul. Kwietna 39, Gdańsk

REJESTRACJA

Jeśli chcesz zapisać się na nasze zajęcia*, wypełnij poniższy formularz.

*Grupa LH1A jest już pełna, nie ma możliwości dopisania się do niej.

POTAŃCÓWKI

Tancerze, miłośnicy jazzu, stylu vintage i świetnej zabawy! Zapraszamy na Roar! Swing, czyli potańcówki w Paszczy Lwa. Tańczymy w każdy poniedziałek od 19:00-23:00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zasmakować swinga! Strój jest dowolny, chociaż elementy retro/vintage są zawsze mile widziane!

Wstęp: na wejściu/wyjściu wrzuć kilka monet do czekającego na barze kapelusza – jest to zrzutka dla obsługi lokalu.

Zastanawiasz się, czy warto z nami potańczyć?

Zerknij na swingowe potańcówki okiem Tomka i reszty ferajny oraz posłuchaj rozmów niekontrolowanych przy piwie. :)

W skrócie: jeśli masz apetyt na wyjątkowy taniec w doborowym towarzystwie doprawiony porządną dawką klimatów retro – dobrze trafiłeś!